जनकपुरधाम :
 प्रदेश २ को धनुषा, महोत्तरी, सर्लाही, रौतहट, बारा र पर्सालगायत जिल्लामा सर्पदंशको एन्टीभेनम सुई उपलब्ध गराइएको छ।

वर्षात र गर्मीका कारण यस क्षेत्रमा सर्पदंशका विरामी बढ्दै गएपछि एन्टीभेनम प्रयाप्त मात्रमा उपलब्ध गराइएको जनाइएको छ।

प्रदेशका जिल्लाका स्वास्थ्य संस्थामा सर्पदंशबाट प्रभावित व्यक्तिलाई तत्काल उपचार गर्न एन्टीभेनम सुईको भायल शुक्रबार उपलब्ध गराइएकोे क्षेत्रीय मेडिकल स्टोर हेटौँडाले जनाएको छ । एन्टीभेनम सुई १५० देखि बढीमा ८०० भायलसम्म सम्बन्धित जिल्ला अस्पताल, स्वास्थ्यचौकी र प्राथमिक उपचार केन्द्रमा पठाइएको मेडिकल स्टोरका प्रमुख रमण झालाई उधृत गर्दै राससले जनाएको छ।

एन्टीभेनम सुईको भायल प्रदेश २ का जनकपुर अञ्चल अस्पताल, वीरगञ्जस्थित नारायणी उपक्षेत्रीय अस्पताल, महोत्तरी जिल्ला अस्पताल, रौतहट जिल्ला अस्पताल, कलैया जिल्ला अस्पताल, मलगंवा जिल्ला अस्पताल, नवलपुर स्वास्थ्यचौकी सर्लाही र निजगढ स्वास्थ्यचौकी बारामा उपलब्ध गराइएको छ ।

यसैगरी प्रदेश नं ३ का सिन्धुली जिल्ला अस्पताल र भरतपुर अस्पतालमा एन्टीभेनम सुई उपलब्ध गराइएको क्षेत्रीय मेडिकल स्टोरले जनाएको छ।